Straipsniai

Top 5 futbolininkai užsiimantys kovos menais

Pasibaigusio pasaulio futbolo čempionato proga norime pristatyti Jums 5 žinomus futbolininkus, kurie yra gabus ne tik kamuolio valdyme bet ir kovos menuose.

5. POLIS POGBA (Paul Pogba)

Naujasis pasaulio čempionas, Prancūzijos rinktinės saugas – Polis Pogba, aktyviai domisi ir kitomis sporto šakomis. Įkeltame vaizdo įraše prancūzas pademonstravo kikbokso treniruotėse tobulinamą smūgiavimo techniką. Reikia pripažinti, kad futbolininkas turi puikias staigumo ir lankstumo savybes.

 

4. VEINAS RŪNI (Wayne Rooney)

Vienas geriausių visų laikų Anglijos rinktinės puolėjų – Veinas Rūni yra bokso mėgėjas. Šiuo sportu britas rimtai užsiiminėjo vaikystėje, kol neišmainė pirštines į kamuolį. Tačiau net tapus profesionaliu futbolininku, Veinas stengdavosi nepamiršti vaikystės sporto bei apsilankyti bokso varžybose ar treniruotėse. Savo kovinius gebėjimus V. Rūni kartais pademonstruoja ir futbolo aikštėje. Kartą savo pelnytą įvartį, futbolininkas nutarė atšvęsti štai tokiu, originaliu būdu…

 

3. KRISAS SMOLINGAS (Chris Smalling)

Anglijos rinktinės ir „Manchester United“ klubo gynėjo Kriso Smolingo sportinė karjera galėjo susiklostyti kiek kitaip. Vaikystėje Krisui puikiai sekėsi dziudo imtynės, kuriose būdamas 15 m. amžiaus sugebėjo tapti šalies čempionu. Tačiau, po iškovoto čempiono titulo buvo nuspręsta palikti dziudo ir atiduoti visas jėgas futbolui, kuriame visai neužilgo ėmė sektis dar geriau. Kažin ar tuo metu buvęs dziudo imtynininkas įsivaizdavo, kad jau po 5 m. jis žais legendinėje „Manchester United“ komandoje. Tikėtina, kad puikius gynybos įgūdžius K. Smolingui padėjo įgyti ir dziudo treniruotės, kuriu jis nepamiršta iki šiol.

 

2. BIKSANTAS LIZARAZU (Bixente Lizarazu)

Lygiai prieš 20 metų, vykusiame pasaulio futbolo čempionate, prancūzai taip pat iškovojo aukso taurę. Tą kartą prie prancūzų pergalės prisidėjo ne tik visiems žinomi Z. Zidanas, P. Viera ar T. Henry, bet ir vienas geriausių to meto krašto gynėjų – Biksantas Lizarazu. Per savo karjera šis futbolininkas iškovojo visus įmanomus pagrindinius trofėjus (Pasaulio čempionatas, Europos čempionatas, Čempionų lyga), o pakabinęs batelius ant vinies, iškarto persiorientavo į kitas sporto šakas. Vieną jų tapo – BJJ (brazilų jiu-jitsu). Šioje sporto šakoje prancūzas po mažu taip pat ėmė skinti pergales, bei tapo Europos BJJ čempionu (tarp mėlynų diržų). Šiuo metu B. Lizarazu turi rudą BJJ diržą, tobulėja toliau bei mokina kitus.

 

1. ZLATANAS IBRAHIMOVIČIUS (Zlatan Ibrahimovic)

Švedų futbolo legenda – Zlatanas Ibrahimovičius, gimė ir užaugo Švedijos emigrantų rajone, kur buvo priverstas mokytis apginti save. Tokiu būdu Zlatanas pradėjo lankyti taekwondo treniruotes, kur būdamas 17 m. jau gavo juodąjį diržą. Pasiekus šį tikslą buvo priimtas sprendimas palikti taekwondo ir susitelkti ties futbolu, kuriame metams bėgant švedas nuolat progresavo, bei tapo vienu geriausiu vidurio puolėju pasaulyje. Zlatanas Ibrahimovičius savo puikios technikos, fizinio pasirengimo bei išradingumo dėka, neretai yra vadinamas „Ibra-Kadabra“. Ši pravardė puikiai patvirtina ir ypatingą taekwondo braižą turinčius švedo įvarčius bei perdavimus.

 

Esate kovinio sporto mėgėjas ar profesionalas?

Jei taip, tuomet siūlome Jums apsilankyti mūsų internetinėje parduotuvėje, kur galėsite išsirinkti: dziudo, karate, bjj / jiu jitsu, taekwondo ar kitu sporto šakų prekes.